sobota, 20 kwietnia
Shadow

Zalety edukacji domowej

Edukacja domowa cieszy się coraz większą popularnością. Nauka w domu ma bardzo wiele zalet. Może być prowadzona na różnym szczeblu. Możliwa jest nie tylko edukacja na poziomie szkoły podstawowej, ale także edukacja domowa liceum.

Domowa edukacja liceum – kto może skorzystać?

Edukacja domowa liceum adresowana jest głównie do młodzieży, która pochodzi z katolickich rodzin. Edukacja w domu liceum odbywa się w tempie dogodnym dla każdego ucznia. Lekcje prowadzone są tylko trzy razy w tygodniu, a mimo to udaje się zrealizować podstawę programową.

Świadczy to o tym, że edukacja domowa liceum sprawdza się naprawdę bardzo dobrze i jest efektywna. Nauczanie domowe liceum pozwala rodzicom na przekazanie wartości, które są dla nich najbardziej istotne. W przypadku edukacji domowej, która adresowana jest do dzieci i młodzieży z rodzin katolickich są to oczywiście wartości chrześcijańskie.

Gdzie działa nauczanie domowe na poziomie liceum?

Nauczanie domowe liceum prowadzone jest na terenie całej Polski. Jest to bowiem online liceum. Jest to ogromnym ułatwieniem dla uczniów z małych miejscowości. Liceum online każdemu uczniowi umożliwia rozwijanie pasji i zainteresowań. Nauka w liceum online jest dostępna dla każdego ucznia!

Szkoła średnia online nie patrzy na liczbę zdobytych punktów. Co ważne, nauka szkoła średnia online może być bezpłatna. Jest to możliwe dzięki temu, że edukacja domowa w szkole jest finansowana z subwencji oświatowej, którą otrzymuje szkoła partnerska. Uczniowie na koniec rok otrzymują świadectwa.