środa, 24 lipca
Shadow

Kto może skorzystać z edukacji domowej?

Obowiązkiem edukacyjnym w Polsce objęte są dzieci od szóstego do osiemnastego roku życia. Od kilku lat obowiązek edukacyjny może być realizowany także poza szkołą. Edukacja domowa cieszy się wiec coraz większą popularnością. Możliwa jest edukacja domowa liceum.

Domowa edukacja liceum – dla kogo?

Edukacja domowa liceum dostępna jest dla każdego ucznia. Należy jednak pamiętać, że edukacja domowa liceum umożliwia przekazywanie wartości, które dla danego rodzica są najbardziej istotne. Warto więc wiedzieć, że edukacją domową prowadzą między innymi placówki edukacyjne, dla których największą wartością są chrześcijańskie. Nauczenie domowe liceum w tych placówkach adresowane jest więc do dzieci z katolickich rodzin. Nauczanie domowe liceum jest bezpłatne. Jest to jedna z największych zalet domowej edukacji.

Jak wyglądają lekcje?

Nauczenia domowe liceum prowadzone jest w tempie dogodnym dla każdego ucznia. Liceum online realizuje oczywiście podstawę programową. Do liceum online może zostać przyjęty każdy absolwent szkoły podstawowej niezależnie od liczby punktów uzyskanych na egzaminie końcowym.

Zajęcia w liceum online odbywają się trzy razy w tygodniu. Katolicka szkoła średnia online doskonale przygotowuje uczniów do egzaminów końcowych ? zarówno tych na zakończenie klasy, jak i szkoły. Szkoła średnia online jest bardzo przyjazna dla każdego ucznia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej uczniów rezygnuje z nauki w tradycyjnej szkole. Szkoła średnia online wybierana jest przez nich coraz częściej.