czwartek, 13 czerwca
Shadow

Najważniejsze cechy dobrych gumiaków roboczych

Gumiaki robocze to przykład obuwia posiadającego wiele zalet. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. Zanim jednak zaopatrzymy się w parę butów idealnych dla siebie, zastanówmy się nad tym, na co zwrócić uwagę wybierając te najbardziej atrakcyjne.

Jakość materiału

Buty filcowe są użytkowane o wiele bardziej intensywnie niż te, które zakładamy na spacery. Nic więc dziwnego, że oczekuje się od nich tego, że będą charakteryzować się wysokim poziomem odporności. Materiałem, z którego są wykonywane, są więc przede wszystkim pianki.

Do niedawna dominowała pianka PVC, choć dziś duże zainteresowanie wzbudza również pianka EVA. Jej rosnąca pozycja jest zasługą lekkości, jaką zyskują dzięki niej gumowce robocze. Wiele osób sięgających po nie przemierza podczas pracy długie dystanse, nie może więc wyobrażać sobie butów, które nie pozwalają na realizowanie tej czynności w komfortowych warunkach.

Jakość podeszwy gumiaków roboczych

Kalosze robocze są definiowane jako obuwie, które chroni przed wilgocią. Choć jest to prawda, nie mówimy wcale o jedynym zadaniu, jakie mają do zrealizowania. Oczekuje się od nich również stabilności nawet wtedy, gdy wykonuje się powierzone nam obowiązki na grząskim terenie. W takich warunkach nie widać dna, co często owocuje kontuzjami.

Nic więc dziwnego, że jakość podeszwy jest bardzo często kluczowym kryterium przy wyborze obuwia tego typu. Nie zaskakuje nas również to, że wiele modeli posiada także dodatkowy podnosek. Jest on wprowadzony po to, aby zapewnić dodatkową, jeszcze skuteczniejszą ochronę palcom, które są narażone na kontakt ze spadającymi przedmiotami oraz twardymi elementami, które nieoczekiwanie pojawiają się na drodze.