czwartek, 13 czerwca
Shadow

Okucia drzwiowe do różnych rodzajów drzwi

Do zamykania i zabezpieczenia drzwi służą okucia budowlane. Najczęściej okucia budowlane produkowane są ze stali. Okucia budowlane dostępne są w różnej cenie. Nie warto jednak wybierać tych najtańszych. Od jakości okuć budowlanych zależy bowiem funkcjonalność drzwi.

Jakie okucia drzwiowe są dostępne?

Okucia drzwiowe to jeden z rodzajów okuć budowlanych. Każdy z nas z tymi okuciami styka się wielokrotnie każdego dnia. Okucia to bowiem zamki, zawiasy i klamki do drzwi. Są one stosowane we wszystkich typach drzwi zewnętrznych, wewnętrznych oraz balkonowych. Stosując odpowiednio dobrane zamki, zawiasy i klamki do drzwi każdy może czuć się bezpiecznie. Dobrej jakości okucia są wytrzymałe i trwałe. Oznacza to, że dobrej jakości zamki, zawiasy i klamki do drzwi nie zużyją się zbyt szybko.

Jakie rodzaje okuć do drzwi wybrać?

Wszystkie drzwiowe okucia dobiera się, biorąc pod uwagę styl drzwi. W przypadku drzwi w nowoczesnym stylu stosuje się zawiasy ukryte, do drzwi w stylu klasycznym bardziej pasują tradycyjne zawiasy. Wkładki bębenkowe do drzwi są bardzo ważną częścią zamka. Obecnie na rynku dostępne są wkładki bębenkowe do drzwi klasyczne, antywłamaniowe, skandynawskie i elektroniczne.

Osoby, które chcą sobie zapewnić wysoki stopień ochrony powinny postawić na wkładki bębenkowe do drzwi antywłamaniowe. Wkładki elektroniczne przeznaczone są do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wkładki te mogą zostać połączone z systemem alarmowym. Wkładki skandynawskie mają specyficzną budowę, są bardzo bezpiecznym rodzajem wkładek.