środa, 22 maja
Shadow

Jakie są zalety edukacji domowej?

Osoby, które chcą kontynuować naukę w szkole średniej mają dzisiaj możliwość edukacji nie tylko w tradycyjnej placówce edukacyjnej. Od pewnego czasu coraz bardziej popularna staje się domowa edukacja liceum.

Domowa edukacja liceum – kto może się uczyć?

Edukacja domowa liceum to oferta, która skierowana jest do uczniów pochodzących z katolickich rodzin Oczywiście nie każda szkoła swoją ofertę adresuje do młodych katolików. Na edukację domową można zdecydować się w każdej chwili, co jest z pewnością dużym udogodnieniem. Osoby, które interesuje edukacja domowa liceum powinny też wiedzieć, że z tej formy nauki w każdym momencie mogą zrezygnować.

Edukacja domowa liceum jest dostępna dla wszystkich kandydatów bez względu na liczbę uzyskanych punktów na egzaminie na zakończenie ósmej klasy. Osoby, które wybiorą nauczanie domowe liceum muszą złożyć odpowiedni wniosek. Każda szkoła, która realizuje nauczanie domowe liceum ma na ogół własny wniosek.

Domowe nauczanie liceum – ile to kosztuje?

Nauczanie domowe liceum jest bezpłatne. Nauka jest finansowana z subwencji, która wpływa na konto szkoły partnerskiej. Zajęcia w liceum online odbywają się tylko trzy razy w tygodniu. Online liceum realizuje oczywiście podstawę programową. Uczniowie, którzy wybiorą liceum online mogą otrzymać dofinansowanie na podręczniki. Szkoła średnia online jest dostępna dla uczniów z całego kraju. Rejonizacja już nie obowiązuje. Szkoła średnia online z uwagi na to, że jest bardziej przyjazna, wybierana jest coraz częściej.