środa, 22 maja
Shadow

Jak wybrać odpowiednią membranę dachową?

Membrany dachowe to bardzo skuteczna ochrona dachu. Dzięki nim możemy zagwarantować, że pomieszczenia umieszczone pod dachem będą suche i tym samym zostanie zapewniona odpowiednia izolacja dachu. Jak dzielą się membrany?

Membrana dyfuzyjna i super dyfuzyjna

Systemy dachowe to między innymi membrana dyfuzyjna, która ma paroprzepuszczalność do 1000 mg / m2, co wystarcza do zastosowania z prawie każdym dachem w klimacie umiarkowanym. Wskaźnik przepuszczalności pary wskazuje zdolność materiału do przejścia z góry określonej ilości wilgoci na dzień na metr kwadratowy. Super membrana dyfuzyjna charakteryzuje się jeszcze większą paroprzepuszczalnością – od 1000 mg /m2.

Jest stosowana w szerokościach geograficznych o wysokiej wilgotności, dużych różnicach temperatur lub w grzejnikach o dużej grubości. Sprawdzi się w konstrukcji ramowej, w której wymagania dotyczące stanu izolacji są znacznie wyższe.

Czym jest membrana antykondensacyjna?

Jeśli jako pokrycia dachowe do letniej rezydencji stosowane są metalowe pokrycia dachowe lub pokrycia dachowe, membrana antykondensacyjna jest niezbędnym elementem systemu dachowego. Ze względu na unikalną dwuwarstwową strukturę para nie odparowuje pod powłoką metalową i nie przyczynia się do jej zniszczenia. Dolna warstwa wełniana pochłania wilgoć, która po prostu odpływa, a górna chroni izolację przed kondensacją i opadami na izolacji.

Membrana ułożona na krokwiach może znajdować się na świeżym powietrzu przez ponad miesiąc bez utraty swoich właściwości. Membrany można układać o każdej porze roku, a ciężka hipotermia lub ogrzewanie nie wpływają na właściwości hydroizolacyjne. Nawet długotrwały ulewny deszcz nie będzie w stanie przeniknąć pod taką membranę.