środa, 22 maja
Shadow

Zasłony 3D: uwagi podczas zakupu

Zasłony to dla wielu z nas obowiązkowy element wystroju każdego okna. Wieszamy zasłony w sypialni, salonie, a nawet w kuchni. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy warto wiedzieć, co powinno się wziąć pod uwagę, jeśli chcemy kupić zasłony pasujące do wnętrza i naszych potrzeb.

Kolor ścian a zasłony

Bez względu na to, czy stawiamy na typowe zasłony ozdobne, czy też zasłony zaciemniające 3D, koniecznie przy ich wyborze należy uwzględnić kolor ścian pomieszczenia, w jakim mają się znaleźć. Jeśli zdecydowaliśmy się na ściany białe, kremowe, szare czy beżowe, mamy naprawdę duże możliwości. Kolorowe zasłony – zarówno gładkie, jak i wzorzyste – możemy kupować bez obaw. Co więcej, możemy zdecydować się zarówno na zasłony w pastelowych barwach, jak i te w zdecydowanie mocniejszych kolorach. Kiedy jednak ściany są intensywne, lepiej postawić na zasłony w delikatnych barwach.

Tkanina, z której uszyto zasłony 3D

Zasłony gotowe do powieszenia szyte są z bardzo różnych tkanin. To, na jakie postawimy jest w dużej mierze uzależnione od tego, na czym nam zależy. Jeśli zasłony mają ograniczać dostęp światła do pomieszczenia, koniecznie trzeba postawić na te z grubszych tkanin. Dobrym wyborem w tym wypadku jest aksamit oraz żakard. Typowe zasłony ozdobne szyje się często z woalu bądź tiulu.

Zasłony 3D to element dekoracyjny. Pełnią jednak również funkcję praktyczną, chroniąc przed dostępem światła i spojrzeniami ciekawskich. Wszystkich, których nasz artykuł zainteresował odsyłamy do naszego innego tekstu, w którym o zasłonach mówimy jeszcze więcej.