środa, 22 maja
Shadow

Jakie rodzaje zasłon znajdziemy w sprzedaży?

Większość z nas w ogóle nie wyobraża sobie, aby w mieszkaniu nie było zasłon. Ten prosty element zapewni nam ochronę przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Dzięki nim można okno zasłonić również wtedy, kiedy zbyt mocno świeci słońce. Wybór zasłon jest obecnie tak duży, że zakup tych jednych może okazać się bardzo trudny. Zobaczmy, jakie zasłony znajdziemy dzisiaj w sklepach.

Popularne rodzaje zasłon

Jeśli chodzi o funkcję, jaką pełnią zasłony, to najbardziej podstawowy podział wyróżnia zasłony dekoracyjne oraz zaciemniające. Te pierwsze mają przede wszystkim za zadanie być ozdobą okna i pomieszczenia. W sprzedaży znajdziemy wiele gotowych do powieszenia zasłon, które zwracają uwagę na przykład stylowe zasłony 3D lub z ozdobnymi lambrekinami. Zasłony zaciemniające mają przede wszystkim chronić pomieszczenie przed dostępem światła. Szyte są z grubszych tkanin, które nie przepuszczają światła. Takie zasłony to również dobry wybór, jeśli chcemy zapewnić sobie ochronę przed spojrzeniami sąsiadów.

Jaki styl zasłon

Dostępne w sprzedaży zasłony różnią się również pod względem stylu. Obecnie coraz więcej osób wybiera zasłony 3D. Jeśli pomieszczenie urządzone jest w sposób nowatorski, zasłony 3D są najlepszym wyborem. Dopełnią one dyskretnie całości, sprawiając, że pokój czy kuchnia będą wyglądać jeszcze lepiej. Nie można zapomnieć również o zasłonach tradycyjnych. Takie zasłony mają najczęściej jednolity kolor. Nie są upinane w żaden fantazyjny sposób. Po prostu zwisają prosto do podłogi. We wnętrzach klasycznych trudno jednak wyobrazić sobie inne.