środa, 24 lipca
Shadow

Zalety broni czarnoprochowej

Czarnoprochowce to broń palna, w której pocisk (pocisk/strzał) i propelent (czarny proszek) są ładowane przez wylot lufy pistoletu. Odmierzoną ilość prochu najpierw wlewa się do kufy, a następnie wkłada się watolinę i pocisk i pakuje wycior. Następnie ładuje się ładunek zalewowy na miskę zalewową lub nakładkę udarową nakłada się na sutek, a pistolet jest gotowy do strzału. Za każdym razem, gdy strzelasz z pistoletu, należy go przeładowywać w ten sam sposób.

Zalety broni czarnoprochowej

Karabiny czarnoprochowe są popularne, ponieważ są dokładne, łatwe w obsłudze i stosunkowo niedrogie w użyciu. Częścią atrakcji jest strzelanie ze starych broni i korzystanie ze starej technologii. Flintlocki istnieją od ponad 300 lat. Dziś sklep z bronią czarnoprochową może nam dostarczyć zróżnicowanych rodzajów tej broni. Współczesne firmy produkują komponenty, które są replikami oryginalnych karabinów, z których możesz samodzielnie zbudować prawie cały pistolet. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że krzemienie są niedokładne i strzelają zbyt długo, ale jeśli są odpowiednio dostrojone i dobrze znasz swoją broń, jest bardzo szybkie i bardzo dokładne.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Strzelba czarnoprochowa nadaję się do polowania, a nowoczesna broń czarnoprochowa idealnie sprawdza się na zawody strzeleckie. Istnieją kluby, które rutynowo gromadzą się, aby ćwiczyć, konkurować. Ważne jest jednak aby odpowiednio wybrać amunicje do swojego karabinu. Na początku ustalenie, która amunicja może być najbardziej wydajna i celna dla twojej broni, może być nieco trudne.

Jednak zapoznając się nieco ze sposobem strzelania z karabinu i wypróbowując różne rodzaje wystrzałów z ładowaniem kagańca, ustalisz jaka amunicja jest najlepsza. Tradycyjna amunicja „okrągłej kuli” jest wykonana z czystego ołowiu i zaprojektowana do pracy z łatami z materiału. Jeśli chcesz strzelać w oldschoolowy sposób – to twoja amunicja. Jeśli polujesz, możesz wybrać coś dokładniejszego. Stożkowy nabój jest bardziej „kulisty”. Zwykle jest nieco lżejszy, dokładniejszy i jest dostępny w różnych rozmiarach, w zależności od średnicy karabinu.