sobota, 20 kwietnia
Shadow

Po co są szafy sterownicze?

Szafy sterownicze, w których umieszczona jest aparatura sterownicza to standardowe wyposażenie wielu zakładów przemysłowych. Odgrywa ona bardzo ważną rolę zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i bezawaryjnej pracy maszyn i urządzeń. Na rynku do wyboru są różne rodzaje szaf sterowniczych. Czym się kierować, aby wybrać najlepszą do danego zakładu?

To jest bardzo ważne 

Rodzaje szaf sterowniczych to podstawowe szafy pojedyncze, które są najbardziej popularne. Oprócz nich na rynku są jeszcze inne rodzaje szaf sterowniczych. Do tych, które zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością należą modułowe, które można rozbudować o niemal nieograniczoną liczbę modułów. Budowa szafy sterowniczej nie jest skomplikowana. W przypadku szafy sterowniczej bardzo ważne jest takie jej zaprojektowanie i wykonanie, aby była ona szczelna. Do wnętrza szafy i znajdujących się w niej urządzeń nie może przedostawać się kurz i wilgoć. Do tego budowa szafy sterowniczej musi uwzględniać to, że do znajdującej się w jej wnętrzu aparatury nie mogą mieć dostępu osoby nieuprawnionej. Szafa musi być zamykana. 

Gdzie kupić szafę sterowniczą?

Szafy sterownicze można kupić zarówno w stacjonarnych jak i internetowych sklepach, które specjalizują się między innymi w sprzedaży obudów i szaf sterowniczych. Wielu klientów chętnie wybiera sklep online z uwagi na szeroki wybór, wysoką jakość i przystępne ceny oferowanych produktów.

Więcej o roli, jaką pełnią szafy sterownicze można przeczytać w naszym poprzednim artykule.