środa, 22 maja
Shadow

Kilka słów o zastosowaniu poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy to materiał, który coraz częściej możemy spotkać w swoim  otoczeniu. Poliwęglan komorowy jest materiałem bardzo wytrzymałym, znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie użycie szkła byłoby niebezpieczne. Poliwęglan komorowy świetnie sprawdza się na przykład do wykonania wiat przystankowych.

Cechy charakterystyczne poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest także odporny na działanie bardzo niskich i skrajnie wysokich temperatur. Na rynku dostępny jest w postaci płyt. Poliwęglan komorowy można obrabiać na zimno lub na ciepło. Poddaje się obróbce niezwykle łatwo. Można też nadać mu dowolny kształt. Jest też materiałem stosunkowo sztywnym i jednocześnie lekkim. Zakupiony na przykład w sklepie internetowym poliwęglan komorowy na wymiar zostanie dzięki temu bez problemu dostarczony przez adres wskazany przez klienta.

Różne kolory płyt z poliwęglanu

W sprzedaży dostępny jest poliwęglan komorowy bezbarwny oraz poliwęglan komorowy opal. Oba rodzaje mają takie same parametry, oba też można wykorzystać w podobny sposób. Poliwęglan komorowy bezbarwny sprawdzi się na przykład przeszklenie dachów w obiektach sportowych.

Poliwęglan komorowy opal można wykorzystać do wykonania daszku nad drzwiami wejściowymi do budynków. Poliwęglan komorowy bezbarwny i poliwęglan komorowy opal wyjątkowo często wykorzystywane są na wiaty przystankowe. Można wykorzystać je także do zabudowania balkonu. Poliwęglan komorowy to trwały materiał o szerokich możliwościach wykorzystania.