czwartek, 13 czerwca
Shadow

Jak wygląda wymiana baterii MacBooku?

Wymiana baterii MacBook Pro jest zalecana co 1000 cykli ładowania. Dlaczego? Otóż taka częstotliwość wymiany zapewni optymalną wydajność oraz pracę w komfortowych warunkach. Dlatego też specjaliści od sprzętu Apple zalecają dotrzymywanie tego terminu. Jak wygląda wymiana baterii w praktyce w firmach zajmujących się tego typu usługami? Oto podstawowe kroki.

Przyjęcie sprzętu i zdiagnozowanie problemu

Pierwszym krokiem w procesie wymiany baterii w MacBook jest przyjęcie sprzętu do naprawy i szczegółowe zdiagnozowanie problemu. Już w pierwszym kroku klient musi wypełnić odpowiedni formularz, w którym opisuje usterki i samo urządzenie. Dopiero potem specjaliści diagnozują problem i określają koszt wymiany baterii, który jest uzależniony od zaawansowania usterki.

Wymiana baterii i testowanie urządzenia

Kolejnym krokiem w procesie naprawy urządzenia jest wymiana baterii. Profesjonalna firma świadcząca takie usługi korzysta jedynie z oryginalnych części, które są gwarancją prawidłowego działania. Jednak sama naprawa to nie wszystko. Przed oddaniem MacBooka klientowi powinien być on sprawdzony i przetestowany. Dopiero po tych wszystkich testach urządzenie może być zwrócone właścicielowi, który może z niego spokojnie korzystać w ciągu kolejnych 1000 cykli ładowania. 

Wymiana baterii MacBook Pro 13 i 15 to jedna z podstawowych czynności, o których nie może zapomnieć właściciel popularnego Jabłka. Dwa rodzaje napraw (zarówno wymiana baterii MacBook  Pro 15, jak i MacBook Pro 13) można dokonać korzystając z oferty dostępnej na stronie.