czwartek, 13 czerwca
Shadow

Jak wybrać skrzynkę na listy?

Skrzynka pocztowa to dopełnienie każdego domostwa – wszak to do niej trafiają niemal wszystkie listy, ulotki, gazety czy różnego rodzaju paczki. Dlatego też trudno wyobrazić sobie bez niej funkcjonowanie jakiejkolwiek rodziny. Z drugiej strony – niezwykle ważne jest to, aby spełniała wszystkie swoje zadania. Zatem wybór skrzynki na listy powinien być dobrze przemyślany. Na co zwracać uwagę?

Podstawowe rodzaje skrzynek na listy

Jednym z kryteriów wybory skrzynki na listy powinien być jej rodzaj. Wśród tych najbardziej popularnych można wymienić dwa podstawowe rodzaje:

  • skrzynki jednostronne (w których otwór wrzutowy i drzwiczki służące do odbierania przesyłek znajdują się po tej samej stronie)
  • skrzynki dwustronne, zwane przelotowymi (w których otwór wrzutowy znajduje się na zewnątrz, a drzwiczki – wewnątrz pomieszczenia)

Ciekawym rozwiązaniem jest także skrzynka pocztowa w stylu amerykańskim, która sprawdzi się na podwórku. Jest to konstrukcja wolnostojąca, umieszczona na jednej nóżce.

Skrzynka na listy – materiał wykonania

Wybór odpowiedniej skrzynki na listy powinien być też podyktowany jej trwałością i solidnością. Dlatego też tak istotny jest materiał, z którego została ona wykonana. Wśród najbardziej popularnych można wymienić:

  • aluminium (jego zaletą jest lekkość i odporność na korozję)
  • drewno (bardzo dekoracyjne, ale mało odporne na warunki atmosferyczne – i dlatego wymaga odpowiedniego zabezpieczenia)
  • stal (trwała, solidna i odporna na uszkodzenia)

Najbardziej solidne są skrzynki na listy ze stali nierdzewnej, które będą służyć domownikom przez długi okres czasu. Zachowanie przesyłek w stanie nienaruszonym – to powinna gwarantować skrzynka na listy. Stal nierdzewna to materiał, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Wybierając skrzynkę pocztową warto też zwrócić uwagę na jej wygląd czy ewentualne dekoracje. Ważne są też dodatki – na przykład w postaci gazetnika. Oryginalna i solidna skrzynka to niewątpliwie ozdoba każdego domostwa.