sobota, 20 kwietnia
Shadow

Okucia drzwiowe wysokiej klasy

Na etapie wykańczania każdego budynku niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia stosowane są okucia budowlane. Wśród dostępnych na rynku okuć budowlanych wyróżnia się między innymi drzwiowe okucia.

Okucia drzwiowe – jakie można kupić?

Okucia budowlane w dużym stopniu decydują o szczelności drzwi lub okien, ich funkcjonalności oraz o bezpieczeństwie danego budynku. Okucia budowlane muszą więc być bardzo wysokiej jakości. Kategoria okucia drzwiowe to naprawdę bardzo szeroka kategoria produktów. Obejmuje ona zamki, zawiasy i klamki do drzwi.

Do okuć drzwiowych zalicza się także wkładki bębenkowe do drzwi. Producenci, którzy oferują zamki zawiasy i klamki do drzwi wykorzystują do ich wykonania bardzo różne materiały. Dzięki temu zamki, zawiasy i klamki do drzwi można idealnie dopasować do typu drzwi i ich designu.

Jaka jest rola wkładek bębenkowych do drzwi?

Wkładki bębenkowe do drzwi wraz z zamkami to najbardziej popularne drzwiowe okucia. To od nich zależy, czy drzwi będą funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest też to, że wkładki bębenkowe do drzwi decydują o tym, jak bardzo drzwi będą odporne na próbę włamania do pomieszczeń i budynków.

Oprócz klasycznych wkładek dzisiaj można kupić także wkładki elektroniczne. Wkładki bębenkowe mogą być przeznaczone do zamków wpuszczanych albo wierzchnich. Kupując wkładki bębenkowe należy wziąć pod uwagę wymiary nie tylko drzwi, ale także tarczek oraz grubość szyldów. Dobrej jakości, solidnie wykonane wkładki bębenkowe poddawane są licznym testom antywłamaniowym.