środa, 24 lipca
Shadow

Mieszkania w Poznaniu i okolicy

Dlaczego Poznań to atrakcyjne miejsce do mieszkania?

Cały czas budowane są nowe mieszkania Poznań, ponieważ nie brakuje ludzi, którzy pragną się tutaj osiedlić na stałe. Poznań to jedno z największych miast w Polsce i stolica Wielkopolski. Licząc okolice, które tworzą jedną wielką aglomerację, mieszka tutaj około miliona ludzi. Pomimo, że Poznań ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę, to nie brakuje w nim zielonych terenów. Liczne parki i otaczające lasy, pozwalają mieszkańcom na relaks w otoczeniu przyrody. Przez Poznań przepływa rzeka Warta, która wraz z położonymi obok obszarami, tworzy bogate siedlisko przyrodnicze. Miasto bardzo prężnie rozwija się pod względem kulturalnym, dzięki czemu nie brakuje tutaj pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Poznań nie może też narzekać na bezrobocie, gdyż jest ono bardzo niskie i zbliżone do Warszawy.

Czy opłaca się mieszkać w okolicy Poznania?

Jeśli nie przeszkadza nam dojeżdżanie do Poznania, można wybrać miasto położone w bliskiej odległości. Jest wiele małych miejscowości, które są bardzo dobrze skomunikowane, a przy tym atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Posiadają one ogromny potencjał gospodarczy, ponieważ wciąż rozwijają się. Kupno nieruchomości na przedmieściu wiązać się będzie z mniejszą ceną za metr kwadratowy. Mniej zapłacimy również za niektóre usługi.

W mieście, ale z dala od zgiełku

Obecnie ciekawą inwestycją jest Zielony Sołacz. Oferowane są tam mieszkania w otoczeniu natury, a jednocześnie wciąż blisko cetrum Poznania. Dookoła znajduje się dużo parków i terenów rekreacyjnych.