sobota, 20 kwietnia
Shadow

Lampy sufitowe: popularny rodzaj lamp do mieszkań

Do najbardziej popularnych rodzajów oświetlenia stosowanego do oświetlania domów i mieszkań należą lampy sufitowe. Z uwagi na dużą popularność lampy sufitowe dostępne są w ogromnym wyborze rodzajów, wzorów i kolorów. Lampy sufitowe są nie tylko popularne, ale także uniwersalne; pasują do każdego pomieszczenia.

Jakie lampy można kupić?

Oświetlenie sufitowe to między innymi bardzo popularne lampy wiszące. Oświetlenie sufitowe najczęściej pełni rolę oświetlenia ogólnego w naszych domach i mieszkaniach. Oświetlenie sufitowe prawidłowo wybrane może wprawić nas w bardzo przyjemny nastrój. Lampa sufitowa, która jasno oświetla całe pomieszczenie sprawdza się szczególnie dobrze w tych pomieszczeniach, które wymagają równomiernego oświetlenia. Lampa sufitowa może składać się zarówno z kilku, jak i z jednej żarówki. Bardzo efektowna jest lampa sufitowa tak zwana edisonówka zawieszona na kablu. Również plafony mogą być bardzo efektowną lampą montowaną na suficie. Pomieszczeniem, w którym najczęściej zobaczymy plafony jest przedpokój.

Jakie są rodzaje lamp?

Plafony i lampy sufitowe to tylko skromna część rodzajów lamp, które mogą być źródłem światła w naszych domach i mieszkaniach. Ofertę dobrego sklepu z oświetleniem uzupełniają kinkiety ścienne, lampy podłogowe i stołowe. Chętnie kupowane jest dzisiaj również oświetlenie LED – taśmy ledowe są szczególnie polecane jako oświetlenie dekoracyjne.

Osoby, które zainteresował temat oświetlenia zachęcamy do przeczytania także naszego poprzedniego artykułu.