piątek, 1 marca
Shadow

Jakie zasłony wybrać?

Jeśli mieszkamy przy ulicy, mamy blisko sąsiadów bądź po prostu chcemy ograniczyć dostęp światła do mieszkania, koniecznie trzeba zdecydować się na zakup zasłon. W sprzedaży znajdziemy dzisiaj zarówno typowe zasłony ozdobne, jak i zasłony 3D które mogą być również zaciemniające. Dostępne są również zasłony gotowe do powieszenia. Wybierać można między zasłonami jednobarwnymi, ale nie można zapominać, że dostępne są również kolorowe zasłony. Zobaczmy, na jakie zasłony postawić.

Zasłony 3D dopasowane do koloru ścian

Wybierając zasłony 3D – czy to zasłony ozdobne, czy zasłony zaciemniające – koniecznie trzeba uwzględnić kolor ścian pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć. Jeśli ściany pomalowane są na kolor biały, beżowy bądź szary, mamy naprawdę duże pole do popisu. Kolorowe zasłony sprawdzą się świetnie. Co więcej, można wybierać zarówno te w pastelowych kolorach, jak i te, które przykuwają wzrok intensywną barwną. Sytuacja jednak nieco komplikuje się, kiedy ściany pomalowaliśmy na mocny kolor. Wówczas lepiej szukać zasłon w delikatnych barwach, które nieco przygaszą intensywność ścian.

Odpowiedni materiał do zasłon

Dostępne w sprzedaży zasłony 3D – zarówno zasłony ozdobne, jak i zasłony zaciemniające – szyte są z różnych tkanin. Jeśli chcemy, aby nasze zasłony były lekkie i zwiewne, warto postawić na te z tiulu czy woalu. Trzeba jednak pamiętać, że takie zasłony będą przepuszczały światło.

Zasłony gotowe do powieszenia to dobry wybór, jeśli nie chcemy czekać na uszycie zasłon. Wszystkich zainteresowanych temat zasłon zachęcamy do lektury naszego innego artykułu na ten temat.