czwartek, 13 czerwca
Shadow

Jaką lampę sufitową wybrać?

Lampy sufitowe jak wskazuje ich nazwa umieszczane są na suficie. Lampy sufitowe pełnią rolę oświetlenia centralnego, mimo że oświetlenie sufitowe sprawdza się w każdym pomieszczeniu, lampy sufitowe najczęściej kupujemy do salonów, pokoi dziennych i kuchni. Rzadziej oświetlenie sufitowe wybieramy do sypialni, chociaż i w tym pomieszczeniu jasne oświetlenie czasem się przydaje.

Rozwiązania ponadczasowe i nowoczesne

Oświetlenie sufitowe to najczęściej kupowany rodzaj oświetlenia. Wśród bardzo różnych propozycji do wyboru są nie tylko klasyczne, ponadczasowe żyrandole. Bardzo chętnie – szczególnie osoby młode – wybierają nowoczesną lampa sufitowa. Wśród nowoczesnych, minimalistycznych lamp wyjątkową popularnością cieszy się lampa sufitowa nawiązująca stylistyką do tradycyjnej, wynalezionej przez Edisona żarówki. Lampa sufitowa żarówka umocowana na kablu niegdyś kojarzona z prowizorką i bylejakością, dziś wkroczyła na salony.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Do oświetlenia sufitowego należą również plafony. Plafony wyjątkowo często wybierane są jako oprawa oświetleniowa do przedpokoju. Plafony doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które są raczej niskie; są więc dobrym wyborem do większości przedpokojów w mieszkaniach zlokalizowanych w budownictwie wielorodzinnym. Niektóre z modeli plafonów można montować również na ścianie jak kinkiet.

Temat oświetlenia sufitowego jest bardzo obszerny. Temat ten poruszamy również w naszym innym artykule; zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.