sobota, 20 kwietnia
Shadow

Elegancja w pracy – ubrania plus size

Każda kobieta chce dobrze prezentować się na co dzień, jak i w pracy. Panie, które noszą odzież plus size, jak i te kupujące standardowe rozmiary, powinny przestrzegać niepisane zasady, mówiące o tym co wypada, a co nie. Zdarza się, że pracodawcy, zwłaszcza kiedy pracownik ma bezpośredni kontakt z klientem, odgórnie określają to, jak powinna wyglądać służbowa garderoba.

Coraz częściej jednak, panowie oraz panie, mają w tej kwestii dowolność. Jakie powinny być modne duże rozmiary i ich kroje, by być wyrazem elegancji i profesjonalizmu? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu.

Minimalizm w odzieży plus size 

Z dnia na dzień możemy obserwować jak moda dla puszystych, dawniej niedoceniana, teraz przeżywa prawdziwy renesans. Odzież XXL, dostępna w licznych sklepach internetowych i butikach, zadziwia nie tylko mnogością krojów, ale i pomysłowością projektantów, którzy robią wszystko, by kobiety w ich kreacjach czuły się swobodnie i komfortowo.

Decydując się na odzież plus size do pracy, panie powinny stawiać na zawsze modny i elegancki minimalizm. Świetnie w ten styl wpisują się jednolite koszule, sukienki z gładkiego, jednobarwnego materiału, czy też komplety. Ich uzupełnieniem może być delikatna, nienachalna biżuteria, dodająca szyku. 

Odpowiedni krój to podstawa

Odzież dla puszystych, jak i ta w powszechnej w sklepach sieciowych rozmiarówce, będąca kompletem wyjściowym do pracy, powinna być schludna oraz stonowana. Oznacza to, że spódnice oraz sukienki nie powinny być krótsze niż przed kolano, zaś dekolt nie powinien odkrywać zbyt wiele. Są to niepisane zasady, paniom jednak zdarza się o nich zapomnieć. Decydując się na odzież plus size do pracy, należy wziąć pod uwagę te aspekty.